Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zas tak bych na ty změny nespoléhal, mám letenky od srpna a bez sebemenšího posunu nebo změny. Jak jsem viděl kolik změn ve vláknu se tady řešilo tak jsem si taky říkal, že by nějaká změna mohla přijít a vyměnit za třeba Emirates ale holt nic :D 

1 Citovat

[citace="Patrik Č"]

 

Druhý pokus do USA, chtěl jsem zkusit jestli projde jedna noc v Doha, neprošlo, bylo mi řečeno, že všechny lety nevidí, tak jsem zažádal o krátký stop v Doha s Qatarem a to už prošlo, jen tedy jako poslední věc chtěl agent security kod (přesto, že jsem volal z čísla z rezervace), který jsem neobdržel, tak mi nadiktoval emailovou adresu a musel jsem na ni zaslat email, že žádám o změnu rezervace a napsat tam lety které požaduji.......

Poslal jsem ti SZ

0 Citovat

Včera jsem volala do USA přes skype, nám zrušili komplet všechny lety a přesunuli na termíny, které se nám nehodili. Takže nám nabídla první let s EVA air, který je bez přestupů a zpáteční jsme si domluvili také bez přestupů s Lufthansou. Takže oproti letům s přestupy v Jeddah super 😀 ještě po nás tedy chtěla, aby jsme si zjistili podmínky ohledně Covidu u každé společnosti a zavolali znovu a potvrdili, že to takto chceme. 

1 Citovat

Tak je to super nejen kvůli přestupům. Někdo má štěstí :-). Snad se taky zadaří.

1 Citovat

Zajímalo by mě, jestli by šli při změně ukecat na stopover, Některé dny letí EVA Air z Vídně do Taipei.

0 Citovat

Tak si najděte konkrétní let, kde je delší stopover a o ten si řekněte.

0 Citovat

ellyem: To je asi jasné, že to zkusím, jen z TPE to létá do BKK hodně často, takže kdyby trvali na tom, že musím letět nejdřívějším, je mi to k ničemu. A vůbec, zajímalo mě, jestli už to někdo na ně zkoušel. 😉

0 Citovat

Když jsme cca dva týdny zpátky žádali o změnu, tak nám nabídli let, který byl až pozdě večer (nějak kolem 23. hod, původní odlet 0:15), takže tím nejdřívějším nejspíš letět nemusíš. 

1 Citovat

Tak nám, se spoustou dalších lidí , zrušili let 21.1. Z Vídně do Jeddahu a jako většina čekajících jsme měli  pokračovat do Bangkoku. Let měl odlétat v 15:30, první zmínka o půlhodině zpoždění přišla už v poledne to z důvodu zpoždění předchozího letu. Do letadla cca v 15 nastoupili piloti a letušky a pak se dlouho nic nedělo. Poté cca do 19:30 vždy po 30-ti minutách naskakovalo zpoždění. Cca v půlce jsme si mohli dát něco za 10 eur v restauraci. 

V těch 19:30 přišla informace o zrušení z důvodu technické závady na letadle. Dostali jsme hotel na letišti a každý měl let do Bangkoku přebookovaný. My s Lufthansou do Frankfurtu a následně s Thai airways do Bangkoku. Kde jsme byli cca o 15 hodin později. 

No začínám mít  trošku strach z cesty domů ale Snad už to vyjde v pohodě. 

A proto dotaz máme nárok na nějaké kompenzace? Případně jak o ně žádat? Letenky jsme měli přes pelikána.

 

0 Citovat

Ano, nárok byste měli mít. Zkuste napsat přímo na Saudii, že žádáte o refundaci. Pokud s tím budou mít problém, můžete to zkusit přes nějakou vymahačskou agenturu. To, že letenky jsou přes Pelikána, by nemělo hrát žádnou roli, pokud jste měli kód rezervace a normálně se přihlásili na webu Saudie.

Více viz https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let.

0 Citovat

kubrus napsal(a):

Tak nám, se spoustou dalších lidí , zrušili let 21.1. Z Vídně do Jeddahu a jako většina čekajících jsme měli  pokračovat do Bangkoku. Let měl odlétat v 15:30, první zmínka o půlhodině zpoždění přišla už v poledne to z důvodu zpoždění předchozího letu. Do letadla cca v 15 nastoupili piloti a letušky a pak se dlouho nic nedělo. Poté cca do 19:30 vždy po 30-ti minutách naskakovalo zpoždění. Cca v půlce jsme si mohli dát něco za 10 eur v restauraci. 

V těch 19:30 přišla informace o zrušení z důvodu technické závady na letadle. Dostali jsme hotel na letišti a každý měl let do Bangkoku přebookovaný. My s Lufthansou do Frankfurtu a následně s Thai airways do Bangkoku. Kde jsme byli cca o 15 hodin později. 

No začínám mít  trošku strach z cesty domů ale Snad už to vyjde v pohodě. 

A proto dotaz máme nárok na nějaké kompenzace? Případně jak o ně žádat? Letenky jsme měli přes pelikána.

 


Ja som tym lietadlom z JED prieletel. Už v JED sme mali nejake technicke problemy a sedeli sme hodinu v lietadle nakoniec sme teda prileteli a vás už teda radšej nepustili. Na odškodnenie by ste mali mať narok nezavisle od toho kde ste letenky kupovali

0 Citovat

Je potřeba být na tý infolince (USA) Saudie s otrými lokty? Já tam teď volal. Týpek mi nabídl jen rebook na dřívější let, což jsem odmítl, protože by mi to zkrátilo dovolenou. Ptal jsem se "are there any other options for me?" a odpověděl, že doporučuje počkat, protože pořád přidávají a odebírají lety a do září se toho ještě spousta změní. Zas je mi blbý se ho na přímo zeptat, jestli by mě rebooknul na Emirates (je tam naprosto ideální let v mnou preferovaný čas). Ptáte se na féra nebo čekáte, že to navrhnou?

V Kanadě mi zase řekli, že změny jedině přes travel agency :D

0 Citovat

Vojtěch Hájek napsal(a):

Je potřeba být na tý infolince (USA) Saudie s otrými lokty? Já tam teď volal. Týpek mi nabídl jen rebook na dřívější let, což jsem odmítl, protože by mi to zkrátilo dovolenou. Ptal jsem se "are there any other options for me?" a odpověděl, že doporučuje počkat, protože pořád přidávají a odebírají lety a do září se toho ještě spousta změní. Zas je mi blbý se ho na přímo zeptat, jestli by mě rebooknul na Emirates (je tam naprosto ideální let v mnou preferovaný čas). Ptáte se na féra nebo čekáte, že to navrhnou?

V Kanadě mi zase řekli, že změny jedině přes travel agency :D

V Kanadě mi řekli to stejné, v USA jsem přímo řekla let od Emirates (psala jsem to o pár stránek dřív, konkrétně str. 10). Nebyl problém. Ale třeba už teď nejsou tolik shovívaví, když chtějí lidi měnit i lety, které nejsou potřeba a vymýšlí si různé trasy a stopovery.

1 Citovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V březnu letíme do Thajska. Cestu tam máme VIE - JED - BKK. A cestu zpět máme z BKK do Rijádu a odtud do Mnichova. Letíme se Saudia Airlines, ale posunuli nám o den let z Rijádu do Mnichova. Dá se s tím něco dělat ? Popřípadě, byla by možnost, že by nám na žádost třeba změnili ten let z BKK do jiné destinace (abychom se vyhnuli i vízu)? Děkuju za odpověď :) 

0 Citovat

Ano aj nam zmenili let v Marci. Let vam nezmenia na inu destinaciu ale napr som si mohol vybrat inu letecku spolocnost aj den. Za mna super.

1 Citovat

batoal napsal(a):

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V březnu letíme do Thajska. Cestu tam máme VIE - JED - BKK. A cestu zpět máme z BKK do Rijádu a odtud do Mnichova. Letíme se Saudia Airlines, ale posunuli nám o den let z Rijádu do Mnichova. Dá se s tím něco dělat ? Popřípadě, byla by možnost, že by nám na žádost třeba změnili ten let z BKK do jiné destinace (abychom se vyhnuli i vízu)? Děkuju za odpověď :) 

Taky letíme v březnu stejnou trasu. Do SA vízum není potřeba, pokud letíte se Saudií z Vídně až do BKK, neopustíte v Džiddě tranzitní zónu. Zpáteční let nám změnili (na naši žádost) na Emirates.

Z mzv.cz: Při cestách do vzdálenějších destinací s přestupem na některém z mezinárodních letišť v Saúdské Arábii je nutné si před cestou ověřit, zda není nutné vízum do KSA - často se jedná sice pouze o přestup, ale pokud cestovatel v KSA mění dopravce a musí znovu na odbavení, bude opouštět tranzitní zónu a vstupovat na území Království Saúdské Arábie. V takovém případě bez ohledu na dobu, kterou tam stráví, byť by to byla jen doba nezbytně nutná na odbavení,  musí mít platné vízum do KSA.  

1 Citovat

Moc děkuji za odpověď, co se týká KSA, nám ten let změnili tak, že budeme déle jak 24 hod. čekat na letadlo v Rijádu. I tak tedy není třeba vízum? 

A mohu se zeptat, jak tu žádost podáváte? Volali jste nebo jste podávali písemnou žádost? :) Moc děkuji! 

0 Citovat

Vízum není potřeba do 12 hodin.
Myslím, že tu všichni psali, že tam volali. Já jim nejdřív psal přes Whatsapp, což se neosvědčilo.

4 Citovat

Ahoj ve spolek, vidím, že nejsem jediná komu let změnili. Jak postupovat při změně třeba na jinou společnost ? Let tam je oka ale při cestě zpět nám tam dali taky déle jak 24h v Riyadu. Problém je že má Aj je dost mizerná tak bych radši psanou komunikaci a kam jste volali na Skype ? Kde jste našli čísla ohledně podpory ? Děkuji 

0 Citovat

Číslo si vygooglis, zavoláš tam přes Skype a s jinou společnosti poletís pokud poletís v den, kdy saudia neleti.

0 Citovat

Myslím, že už tu dost lidí psalo, že jim byli ochotni změnit i druhý let na jinou aerolinku, tak doufám, že už se to neodnaučili. Saudia je fajn, že na palubě nikdo nechlastá a neotravuje, ale na přímém letu v lepším čase bych to asi nějak vydržel. 😆

0 Citovat

docitala som celu diskusiu o saudia airlines..mam rrochu obavy..stalo sa niekomu,ze posunuli/ zeusili lety aj na Maldivy? zachytila som len Thajsko..letime za 3 tyzdne a teda posunuli nam len jeden let o hodinku..

0 Citovat

To je jedno, do které destinace let zruší. Je to pořád stejná společnost, takže když si zavoláš na call centrum, měli by ti pomoct.

0 Citovat

Alča🖤 napsal(a):

Moc děkuji za odpověď, co se týká KSA, nám ten let změnili tak, že budeme déle jak 24 hod. čekat na letadlo v Rijádu. I tak tedy není třeba vízum? 

A mohu se zeptat, jak tu žádost podáváte? Volali jste nebo jste podávali písemnou žádost? :) Moc děkuji! 


https://english.alarabiya.net/Ne...-free-visa

2 Citovat

To je jen způsob hašení jejich problémů s lety. Mají často porouchaná letadla a naštvaní lidi se jim hromadili na letišti, tak požádali bratrance ve vládě o pomoc.

2